top of page
Nadia Nsayi Tom Van Ghent.jpg

Standbeelden van koning Leopold II worden aangevallen

Duizenden mensen komen op straat met de slogan 'Black Lives Matter'

Koning Filip betuigt zijn spijt in Congo

Justitie geeft de tand van Patrice Lumumba terug

De regering bereidt zich voor op de teruggave van roofkunst 

De parlementaire commissie 'koloniaal verleden' mislukt

 

 

Wat is er aan de hand? Hoe kijken (we) naar kolonisatie? Waarom dekoloniseren?

 

Op basis van haar boek 'Dochter van de dekolonisatie' (2020) geeft de Belgisch-Congolese politicologe Nadia Nsayi een lezing over de Belgische kolonisatie van Congo, koloniale erfenissen in de Belgische samenleving en het belang van een dekoloniale beweging die streeft naar een diverse, inclusieve en rechtvaardige maatschappij en wereld. 

 

Een standaardlezing duurt maximum twee uur (inclusief vragen en uitwisseling). De spreker gebruikt een presentatie met tekst, foto’s en video's. Afhankelijk van de vraag kan een lezing op maat gegeven worden. Het is ook mogelijk om de spreker te boeken voor deelname aan een panelgesprek of voor moderatie.  

Momenteel is Nadia Nsayi druk bezig met het afwerken van haar tweede boek (Congolina. De erfenis van Nele Marian). Ze beperkt haar publieke opdrachten en suggereert volgende sprekers:

 

-Sandrine Ekofo (beleidsmedewerker Congo bij Broederlijk Delen): sandrine.ekofo@broederlijkdelen.be 

-Don Moussa Pandzou (diversiteitsexpert en co-auteur van 'Yaya na leki'): don@yabaleki.com 

BOOK DE SPREKER 

Bedankt voor je bericht!

Nadia Nsayi

bottom of page